Alergický pes

Alergický pes

V roce 2008 jsem se ze dne na den začal drbat a vykusovat si chlupy na místech, kam jsem dosáhl zubama. Pan veterinář mínil, že jsem získal nějakou alergii. Celý rok moji lidičkové situaci řešili tabletkami od pana doktora. Vždycky jsem je bral zhruba čtyři týdny. Po pár dávkách, mezi kterými jsem měl vždy na 4 až 6 týdnů pauzu, jsme se dopracovali k ideální půl tabletě obden (a to jsme začínali s dvěma tabletami denně). Vždycky jsem měl na pár týdnů pokoj od drbání a pak se svědění začalo zhoršovat a léčba začala nanovo.

Začátkem června letošního roku jsem opět dobral celé balení a když si šla panička před odjezdem na tábor pro další dávku, pan doktor jí řekl, že lék se k nám přestal dovážet a jiný mi nepředepíše, prý jsem moc mladý na to, abych bral kortikoidy dlouhodobě. Dostal jsem nesteroidní injekci a ještě jednu na tábor, aby mi ji tam panička píchla. Injekce mi vždy pomohly na 5 - 7 dní a pak mě znovu začalo svědit celé tělo. Moji dvounožci byli moc smutní a proto jsme odjeli koncem srpna na veterinární kliniku za specialistou - psím dermatologem.

Velký páneček s paničkou museli absolvovat vstupní test a mě pan doktor dovolil chodit po veliké ordinaci a všechno si pěkně prohlídnout a očuchat. Taky potřeboval zjistit, jaký jsem pejsek. Říkal mým lidičkám, že se podle mého chování rozhodne, zda dostanu při alergologickém vyšetření narkozu nebo ne. Panička nechtěla, aby mě uspali, jenom měla velké obavy, zda mě vyšetření nebude bolet. Ale pan doktor ji ujistil, že píchání nebolí, jen samotné testování trvá zhruba půl hodiny a že je to pro pejska těžké zůstat tak dlouho v klidu. Nakonec se rozhodl, že jsem moc šikovný a že vyšetření určitě zvládnu beze spaní. Panička byla ráda, ale stejně jsem cítil, že má o mě strach. Pan doktor moje lidičky poslal na procházku a zavolal si dva urostlé pomocníky. Vyholili mi veliký obdelník na boku a začalo se testovat.

Když zavolali moje lidičky zpátky do ordinace, pan doktor mě moc pochválil, že jsem šikulka a že jsem to zvládl bezvadně. Dál jsem zkoumal ordinaci a všechno znovu očuchával. Ale taky jsem svými bdělými očky zahlídl, že panička zvysoka kecla na židli a měla nějaké mokro na tváři, když uviděla zápis na co všechno jsem alergický. Testovali mi 50 nejběžnějších alergenů a já prý na 29 reagoval pozitivně. Lidičkové byli v šoku, pan doktor jim vysvětlil všechny možnosti léčby a jejich výhody a nevýhody. Až prý se moji dvounožci rozhodnou pro některý konkrétní veterinární postup, mají se ozvat.

Když jsme se vrátili domů, panička usoudila, že je potřeba chránit můj vyholený bok a oblékla mě do svého starého trička, které jsem nosil asi šest týdnů, abych prý se nepoškrábal venku při dovádění.

Po dobu skoro tří měsíců si ze mne udělala panička pokusného králíka. Nejprve jsem bral bylinky, později i homeopatika, ale nic nezabíralo a znovu jsme se museli obrátit na dermatologa. Nyní prý je ještě potřeba vyloučit potravinovou alergii, po vánocích začnu držet nějakou přísnou dietu a potom snad už nastane léčba. Veterinář mi předepsal sprej na nožky, které si po něm už nekoušu a hezky mi začínají dorůstat chlupy, ale jinak se drbu pořád. A tak Ti zase časem napíšu, jak se situace vyvíjí.

Zdravíčko přeje Merlin

RSS všech článků Kategorie O mně Komentářů k článku

Komentáře k článku "Alergický pes"

1/4 dieselik  |  Mozilla,
Čtvrtek 11. Března 2010, 11:57

Hafoj Merline, mě včera zjistili, že jsem taky alergik. Držím Ti pěsti, abys to zvládal s úsměvem. Jen obdivuji Tvoji trpělivost při samotných testech, já jsem byl přispaný a ještě jsem bojoval, pan doktor říkal, že takového bojovníka na stole ještě neměl %7 . Moje alergie se projevuje neustálým zánětem v uších a už se mi i objevují lupy na srsti. Panička dostala na cestu šampón, aby mě v něm vykoupala, ale já se koupat nenechám, takže se ještě zasmějem.
Držím tlapky a doufám, že se s náma rozdělíš o zkušenosti. Hafoj

Reaguj ↓

2/4 Merlin  |  Firefox, Windows XP
Pondělí 19. Dubna 2010, 21:11

@: Nazdárek, tak to ti tedy vůbec nezávidím, koupání taky zrovna nemusím. Já jsem začal s dietou, chystám se už brzy nahafat do klávesnice první zkušenosti. Tak ti také budu držet všechny čtyři tlapky, aby jsi na tom byl lépe a doktoři ti pomohli. Zase se ozvi, ať si můžeme vyměnit zkušenosti.
S pozdravem alergii ZMAR se loučí Merlin

Reaguj ↓

3/4 Daisy  |  MSIE, Windows XP
Pátek 4. Března 2011, 11:02

Ahojky,
Jak koukam, je nás s tou "alergií" celkem dost.
Taky se drbu o sto šest. Jsem fenka NO (černá) a už začínám mít pěkné fleky.
Kluci já dělám kynologii 30 let a něco jsem už zažila, kožní problémy jsou utrpení pro psa i páníčka.
Teď uvažuji o tom že fakt bude něco na přírodním krmení, dokud nebyly na trhu granule a psi se krmili jak se dalo (většinou jsem kupovala na jatkách maso), tak nějaké alergie téměř neexistovaly. Jestli ti naši psíci nejsou náhodou přechemizovaní- otrávení chemií. To je jen samý preparát-očkování, odčervení, antiparazit, granule, léky a doplňky stravy).
Přešla jsem na úplně přírodní krmení, syrové maso, zelenina, ovoce a tak. Ještě přihodím očistnou kůru střev (přírodní) a uvidíme. O výsledek se ráda podělím.
Ahoj a držte se.

Reaguj ↓

4/4 Merlin  |  Opera, Windows XP
Pátek 4. Března 2011, 22:50

Ahoj,
děkuji za příspěvek, zdravím Daisy a přeji, aby se její stav hodně zlepšil. A teď předám klávesnici své paničce.
Merlin má pozitivních 29 alergenů z 50ti testovaných. Nejsilnější je alergie na roztoče. V současné chvíli zhoršenou situaci řešíme nízkou dávkou kortikoidu, z čehož jsem dost nešťastná. Potravinovou alergii jsme vloni vyloučili velmi přísně dodržovanou dietou. (viz. článek) Dermatolog nám ještě nabídl injekční desenzibilizaci,ale nějak se doma nemůžeme shodnout zda ano či ne. Ale to je na trošku delší povídáni. Pokud budete číst tento komentář a budete mít čas na mailík pro výměnu zkušeností, budu moc ráda, když nám napíšete na adresu baron.merlin@seznam.cz
Moc zdravím a přeji, aby se vám dařilo úspěšně bojovat s alergií.
Hanka s Merlinem

Reaguj ↓

Přidat komentářNevím, kolik to je
Erset la tari eimmu, Ina ramanisu melammu, Baru dinau, Allatu Nergal, Sar kissati