Dokonalý zločin s receptem

Dokonalý zločin s receptem

V páteční podvečer, když se panička vrátila z práce, nastala rychlá konverzace s menším pánečkem skládající se z jeho krátkých otázek a jejích jednoslabičných záporných odpovědí. Chvíli poté se vrhla celá smečka  do detektivního pátrání.  Lidičkové dům  pečlivě rozdělili do tří sekcí a šli hledat. Byl jsem také vyzván ke spolupráci,  mezi všemi členy smečky jsem běhal jako spojka. Velký páneček hledal ve sklepě, panička v prvním patře a menšímu pánečkovi bylo svěřeno přízemí s mezipatrem. Netrvalo to dlouho a z různých koutů našeho domu přicházela hlasitá hlášení: "nic nemám", "tady také nic není", "nikde ani drobek" apod. Po pohřešovaném ani památky.

Na základě hledání a nenalezení bylo vypracováno toto trestní oznámení:

Trestný čin: krádež a podezření z  únosu

Popis pohřešovaného: kuře

  • velikost: polovina
  • zvláštní znamení: grilované a nedojezené

Poškozený : menší páneček

Okolnosti zmizení: poškozený uvádí, že musel vyřídit naléhavý telefonický hovor a zanechal zbytek kuřete k další konzumaci na stole v obýváku.

Podezřelý: Merlin - pes

  • zvláštní znamení: náramně mlsný jazyk

Výslech podezřelého: neúspěšný, podezřelý na všechny dotazy reagoval  veselým poskakováním kolem vyšetřovatelů a intenzivním vrtěním ocáskem, jinak zarytě mlčel.

Závěr: k trestnímu řízení nedošlo, protože se nenašel  jediný hmatatelný důkaz, který by mohl usvědčit pachatele ze zcizení a únosu grilovaného kuřete. Byl spáchán dokonalý zločin.

detektiv-2_w112_h150_q100.jpgTak to vidíš, nikde ani stopa po tom, že zrovna já  jsem sežral zbytek grilovaného kuřete a stejně padla vina na mne. Moje smečka holt neuznala mé právo na presumpci neviny. Ještě nikdy mne nenapadlo   vzít někomu z mých lidiček jídlo ze stolu. Ale občas se stává, že je něco v psím životě poprvé.

A ještě ke všemu  přestarostlivá a značně rozrušená panička zavolala do ordinace veterináře a žalovala na mne. Prý jsou kosti z tepelně upraveného kuřete nebezpečné pro mé zažívání a hrozí, že mi nějaký špičatý úlomek  poškodí vnitřnosti. Panička dostala dobrou radu a mě byla místo trestu naservírována druhá večeře. Musel jsem sníst velkou hromadu zelí, které prý obalí nestrávené zbytky kostí a ty pak neublíží v  žaludku ani ve střevech.

A tady je recept od pana doktora:

uvaříme poctivou bramborovou kaši s mlékem a máslem, do ní zamícháme co největší množství nejlépe kysaného zelí (může být i sterilované sladkokyselé) a pro větší atraktivnost pro psí jazýček polijeme trochou oleje nebo přidáme pár kousků masíčka.

Byla to náramná mňamka, kterou jsem slupl jak malinu a ještě navrch poctivě vylízal mističku.

Zdraví neusvědčený pachatel Merlin

 

 

RSS všech článků Kategorie Táně do ouška Komentářů k článku

Komentáře k článku "Dokonalý zločin s receptem"

1/2 Dieselik  |  MSIE, Windows XP
Čtvrtek 22. Července 2010, 10:26

:oD tak tenhle článek nemá chybu, panička se u něj tak nasmála, až ji začly téct slzy :o) .
Jinak pozdě, ale přece děkuju za smajlíky!!!
Měj se krááásně a už se tím netrap :oD

Reaguj ↓

2/2 Merlin  |  Opera, Windows XP
Pátek 30. Července 2010, 21:19

Ahojky Dieseliku, to jsem moc rád, že jsem rozesmál tvoji paničku. No ale musíš uznat, že jsem byl v právu. Žádný pejsek neodchází od nedojezeného žrádýlka. A pokud ano, tak je to signál pro podřízené jedince, že smí dokončit hodování. Každý slušně vychovaný pes ví, že od jídla se neodchází. Můj dvounožec to asi neví, což mě teda dost překvapilo.
Ale nakonec se smála i moje panička, když jsem se druhý den v lesíku kroutil jako had. I přes velké množství zelí jsem měl z těch kostí značnou zácpu. Panička se pochechtávala a tvrdila, že si prý za to můžu sám.
Pohodové léto tobě, bráchovi i tvé paničce přeje Merlin

Reaguj ↓

Přidat komentářNevím, kolik to je
Erset la tari eimmu, Ina ramanisu melammu, Baru dinau, Allatu Nergal, Sar kissati