Doprava

Doprava

Nedávno jsem byl moc překvapený, ba přímo zděšený. Představ si, co se u nás stalo. Panička s pánečkem si najali cvičitele na jízdu městskou hromadnou dopravou. Vůbec jsem netušil, že moji dvounožci neumí jezdit šalinou ani trolejbusem a potřebují výcvik. Vím, že smečka má držet pospolu, ale tohle vážně nemusím. Asi se moc báli, protože mě vzali s sebou, možná abych jim byl oporou. Ježdění nemám ani trochu rád a tak jsem hrozně moc protestoval. Sotva jsme nastoupili, začal jsem hlasitě kvílet, naříkat a pobrekávat. No, kravál to byl hrozný.

Panička byla nervózní, páneček naštvaný, že nejsem zticha a pan cvičitel si s nima povídal a mé hlasové projevy totálně ignoroval. Po pár zastávkách jsme přestoupili na šalinu. Tou jsem ještě nikdy nejel a tak jsem řval o to víc. Později na jiné zastávce, si vzal vodítko cvičitel, asi už mě měli všichni dost. Parkrát s ním cukl a jelo se dál. Pořád jenom dovnitř a ven, počkali jsme na další spoj a zase nanovo. Už jsem z toho byl pořádně otrávený a těšil se, až už se to moji lidičkové konečně naučí a půjdeme domů. Kvílení a naříkání mě brzo přestalo bavit. Když jsem začal, vždycky někdo škubl vodítkem, tak jsem toho raději rychle nechal. Vím, že se moji dvounožci museli soustředit, aby správně nastupovali a vystupovali, ale raději mě měli nechat doma. Na jedné zastávce cvičitel vystoupil, že pojede v předním voze a my pojedeme druhým. Došlo mi, že už to konečně budou asi brzo umět a pojede se domů. V šalině jsem si raději hned lehl na zem a byl úplně zticha, abych jim nepokazil celkový dojem a nemusel s nimi zase znovu jezdit.

Nakonec přišlo zhodnocení: akce byla úspěšná a nebylo to zdaleka tak hrozné, jak se na počátku předpokládalo. Pánečkové dostali za úkol jezdit co možná nejčastěji a během několika dnů už to prý budou konečně umět. Měl jsem radost, že jsou tak šikovní.

Jenom dodnes nevím, proč mě berou na každou tréninkovou jízdu, když už jim to jde náramně dobře a už nepotřebují moje povzbuzování. Ale co bych neudělal pro svou smečku.

Merlin - z donucení cestovatel

RSS všech článků Kategorie Táně do ouška Komentářů k článku

Přidat komentářNevím, kolik to je
Erset la tari eimmu, Ina ramanisu melammu, Baru dinau, Allatu Nergal, Sar kissati