Monarchie s.r.o.

Monarchie s.r.o.

Konečně jsem získal odpovědnou práci na plný úvazek. Ani netušíš, jak jsem si oddechl, že už konečně mám zaměstnání. Založil jsem totiž monarchii. Demokracie se u nás doma přežila a je potřeba nastolit vládu čtyř pevných tlapek. A s ručením omezeným proto, že odmítám nést finanční důsledky svého panování. Jsem stále ještě dorostenec bez vlastních příjmů, potřebuji chodit do školy a nadále se vzdělávat a tudíž se nemohu sám živit ani šatit. Občas také něco zničím a kde mám brát finanční prostředky na uhrazení škod?  Tak se příjemně uveleb a já Ti napíši, jak u nás doma došlo k této dramatické změně

Jak Ti moje panička říkala, byl jsem měsíc nemocný. Zpočátku jsem si nesměl ani hrát a musel jsem být neustále v klidu. (Tady bylo dokonce zapotřebí nasadit růžové pilulky, po kterých mě ani nenapadlo myslet na lumpárny.) Jenže nuda narůstala a já jsem po nějaké době potřeboval nutně vybít přebytky energie. Odnesl to pelíšek, který jsem jednoho dne z dlouhé chvíle rozcupoval na kusy. Hned druhý den se vrátila panička z práce s velikým balíkem. Byl jsem zvědavý, očuchával jsem ho, ale nenapadlo mě, co by to mohlo být.

O něco později, po sejmutí obalu a několika provázků, byla pronesena ona historická inaugurační slova – 'Merlinku, to je tvůj nový trůn'. Každý trůn potřebuje vladaře. Je-li trůn můj, kdo je potom oním vládcem? A tak jsem založil vlastní monarchii. Ale to si nedovedeš představit, kolik mám teď práce. Nejprve bylo potřeba vyhlásit alespoň několik základních vladařských dekretů:

  1. jakožto monarcha jsem ze svého postu neodvolatelný a moje smečka musí sloužit pouze mé maličkosti
  2. za všech okolností musím být ubezpečován, že jsem ten nejkrásnější, nejchytřejší a nejmilejší psík a dle mého dekretu mám nárok na stálé hlazení, drbání a další příjemné projevy přízně
  3. daně moji lidičkové musí platit každý den v naturáliích: nezbytný základ tvoří granulky, masíčko a různé psí mlsání (běda jak budou chybět piškotky jako onehdy)
  4. důsledně vyžaduji doprovod na společenské akce s psími kamarády konané na našem kopci a to každý den a za každého počasí (diskuse o vhodnosti současných povětrnostních podmínek k procházce nebudu tolerovat – prostě jdeme ven a basta!)

Ale nemysli si, že jsem nějaký zpátečnický feudál. Moje vláda je osvícená a dopřávám svým oddaným poddaným také chléb a hry. U večeře totiž chleba nechám a sežeru jen sýr. No a hry přispívají k mému všestrannému fyzickému a duševnímu rozvoji, takže je ve vlastním zájmu nemohu odpírat svým dvounožcům.

Zdravíčko přeje Merlin - neposedný monarcha

P.S. Můj nový pelíšek je moc pohodlný, cihlově červený s bílými otisky tlapiček. Krásně se mi na něm trůní. Paničce prý v obchodě řekli, že je to ten nejodolnější, který se v současné době na tuzemském trhu prodává. Prý je vhodný pro chronické devastátory. Z čehož jednoznačně plyne, že výrobce neví, co všechno dokážu.

RSS všech článků Kategorie Táně do ouška Komentářů k článku

Přidat komentářNevím, kolik to je
Erset la tari eimmu, Ina ramanisu melammu, Baru dinau, Allatu Nergal, Sar kissati