Nejsou lidi

Nejsou lidi

To mám ale práce. Nemám vůbec čas povalovat se na trůnu a vládnout ve své malé monarchii. Trpím ukrutným nedostatkem personálu. Co si neudělám sám, to vážně nemám!!! Každé ráno vstávám za kuropění a dohlížím, zda některý člen smečky náhodou nezaspal. Jakmile zazvoní budík, kontroluji zda dotyčný už konečně vstává a často ho musím vyčumáčkovat z postele. Bez  dalšího otálení spěchám honem na procházku, příroda si žádá své.

Konečně se smečka postupně vypraví z domu a na chvíli zavládne klid. Odcházím si zdřímnout a připravit se na budoucí náročné úkoly. Jakmile se začnou poddaní vracet domů, nevím kam dřív skočit. Lítám jako urvanej vagón. Nejprve musím každého náležitě přivítat. Nemám kapelu a slavnostní uvítací fanfáry si musím sám vybubnovat ocáskem o botník. Ihned následuje velmi přísná celní kontrola. Pašeráky nesnáším a každá taška přenesená přes práh mé monarchie je podrobena detailní revizi. Nekompromisně vyžaduji placení celních poplatků ihned na místě. Zboží dovážené na mé výsostné území se nejčastěji ukládá do ledničky nebo do spíže a u toho nesmím chybět. Zde ale stále narážím na zuřivý odpor svých někdy také dost vzpurných poddaných. (Uvažuji, že vyhlásím dekret číslo 5, který by mi bez prodlení umožnil strkat hlavu do ledničky a náležitě očuchávat její obsah.)

31.12.07-d_w112_h150_q100.jpgPozději odcházím na pořádnou procházku a užívám si her a dovádění se svými kámoši. Než se vrátí z práce šéfkuchařka a nakrmí svého hladového monarchu, většinou si stihnu ještě trošku zdřímnout.

A pak už je večer a je potřeba zorganizovat trochu společenské zábavy. Stává se ze mne kulturní referent a snažím se zapojit do hry celou smečku, která nečinně sedí a zírá na rozsvícenou krabici. Tyhle móresy nemám rád a začnu dvounožce zahrnovat přinášenými hračkami. Když už nic nezabírá, nezbývá mi než ze sebe dělat šaška. Mým úkolem je rozesmát své poddané a přesvědčit je, že jsem lepší než televize. Později jsem už značně znaven a odcházím si odpočinout na trůn a konečně mohu začít udílet audience, ale k tomu zatím ještě nikdy nedošlo, protože vždycky po té dřině tvrdě usnu.  

Loučí se Merlin - upracovaný monarcha

RSS všech článků Kategorie Táně do ouška Komentářů k článku

Přidat komentářNevím, kolik to je
Erset la tari eimmu, Ina ramanisu melammu, Baru dinau, Allatu Nergal, Sar kissati