Volba povolání

Volba povolání

Jsem odpovědné štěně a přemýšlím o svém budoucím povolání.  Nejprve jsem chtěl být archeologem. Dělal jsem průzkumné vrty v naší zahrádce s cílem objevit zbytky starověkého sídliště či městského opevnění. Zatím se ukazuje, že asi hledám ve špatné lokalitě. Abych pravdu řekl, už mě to zdaleka tak nebaví, jako když jsem rozhrabal celou hromadu písku, abych zjistil, zda neskrývá nějaké poklady. Navíc jsem ji pěkně upravil do vodorovna. Moje poctivá práce byla odměněna pouhým: 'proboha, co jsi to zase vyvedl?' Na archeologii jsem tudíž mírně zanevřel.

p4150132-kopie_w150_h113_q100.jpgPak mě napadlo, že bych mohl budovat tunely. Ten pod jabloní se mi celkem vyvedl. Ale narazil jsem na tlusté kořeny a na mé mléčné zoubky jich bylo moc. Chtělo by to těžkou techniku. Asi počkám na další návštěvu mého bráchy, snad poradí i pomůže. Minule se nám spolu ten tunel budoval veseleji. Práce nám pěkně lítala od tlapek.

Poslední dobou uvažuji o práci dveřníka. Chtěl jsem odčinit jeden průser, který jsem provedl. Nikdo mi neřekl, že ty dva drátky vedou ke zvonku. Když jsem je vytáhl ze skrýše a přehryzal, bylo už pozdě - zvonek přestal zvonit. Druhý den k nám přišel cizí člověk. Stál přede dveřmi a já doma na druhé straně. Cizinec klepal, potom bušil, ale menší páneček ho neslyšel. Tak jsem si hafl, že nebudu pánečka rušit, jsem už velký, mohu to vyřídit sám. Skočil jsem na dveře, klika už se mě konečně začala bát a honem otevřela. Toho člověka jsem způsobně přivítal vrtěním ocásku a vedl ho dovnitř. Jenom jsem nepochopil, proč nikdo neřekl paničce, jaký jsem šikovný portýr.

p6050065rohozka1_w150_h113_q100.jpgNedávno jsem se rozhodl, že budu výrobce rohožek. Začal jsem jednu zkoumat. Nejdříve jsem ochutnal materiál - abych věděl, z čeho se dělá. Potom jsem potřeboval odhalit fígl splétání - musím přece umět materiál dobře zpracovávat. Asi se mi to příliš nepovedlo - už máme doma novou a já si k ní nesmím ani čuchnout. To teda vážně nevím proč.

p5270025drevo2_w150_h113_q100.jpgJako dřevorubec pracuji velmi rychle a spolehlivě. Dejte mi pořádnou větev a za chvíli na ní nebude ani lísteček. Zbývající kolík si, s dovolením, ponechám na hraní. Bude-li větví víc, podle potřeby z nich mohu nadělat třísky. Záleží pouze na vaší objednávce.

 

p7060188dlazdic_w112_h150_q100.jpgZatím nejhorší práci, kterou jsem vyzkoušel, bylo předláždění chodníku. Je to práce mnohem namáhavější než budování tunelů. Musel jsem pořádně zabrat předníma tlapkama, abych alespoň jednu kachličku vytáhl. Ale neuměl jsem přisypat písek na uvolněné místo. Zaradoval jsem se, když mi byl  k pacce přidělen pomocník. Jenže on zničil celý můj namahavý výkon - dlaždici vrátil na místo a já jsem dostal plácanec po zadečku. I to je důvod, proč v budoucnu nechci pracovat ve stavebnictví.

Držte mi palce, ať si vyberu dobré řemeslo.

Loučí se Merlin

RSS všech článků Kategorie O mně Komentářů k článku

Přidat komentářNevím, kolik to je
Erset la tari eimmu, Ina ramanisu melammu, Baru dinau, Allatu Nergal, Sar kissati