Zelené potraviny

Zelené potraviny

Dnes vám napíši o svých zkušenostech se Zelenými potravinami: s Chlorellou a šťávou z mladého Ječmene v souvislosti s mojí alergií.

Víc jak před třemi měsíci mi panička začala podávat 'Zelené potraviny' . Věděla o nich už víc jak rok, ale do února letošního roku netušila, že se dají úspěšně používat i u čtyřnožců. A protože se dodnes nesmířila s tím, že musím brát 'zlé' léky na alergii, i když v nejnižší možné denní dávce. Ihned se tedy rozhodla, že začnu konzumovat 'zeleňušky'. 

Citace z katalogu produktů Green ways o mladém Ječmeni a Chloreře:
'...Mladý ječmen je svěží, enzymaticky živý nápoj plný vitamínů, minerálních látek, stopových prvků a aminokyselin.
Mladý ječmen obnovuje acido-alkalickou rovnováhu. Je 2x účinnější než špenát, nejucelenější zásadotvorná strava. Mladý ječmen obsahuje vitamíny, které aktivují enzymy pomáhající při prevenci nemocí a patologických stavů. Mladý ječmen má vysoký obsah betakarotenu, vitamínu C, E a vitamínů řady B: B1, B2, B3, B6, biotinu, kyseliny listové, kyseliny pantotenové a cholinu, příbuzného vitamínu B...

Užíváním chlorelly vytváříme podmínky pro růst prospěšných bakteriálních kultur, jež nás chrání před civilizačními nemocemi, např. před plísněmi. Chlorella nepracuje pouze jako probiotikum, ale působí i antibakteriálně. Obsahuje látku nazvanou chlorellin, která je přírodním antibiotikem. Na rozdíl od chemických antibiotik působí chlorellin pouze proti patogenním organismům bez poškození trávicí mikroflory...'

Začátkem března jsem začal konzumovat Chlorellu i mladý Ječmen. A to by nebyla moje panička, kdyby nezačala jíst 'zeleňušky' taky, aby sama na sobě vyzkoušela jejich sílu a účinek. A dnes po třech měsících už jsou znát výsledky u nás obou. Panička se cítí podstatně lépe a já jsem na tom taky dobře. Začala pylová sezona a můj zdravotní stav se nezhoršil, tak jak se minulá jara vždy výrazně zvýšilo moje drbání.

Panička mi podává každý den hrst zelených 'bonbonků' Chlorelly a nápoj z mladého Ječmene. Což je prášek, který se nasype do vody, protřepe a já ho potom vypiju z mističky. Dodnes má panička radost z mého aktivního přístupu, protože jen jak v kuchyni vrznou dvířka od skříňky, kde má panička uložené Zelené potraviny, ať jsem kde jsem, přiřítím se vždy rychlostí blesku a netrpělivě čekám na příděl.

Ale 'zeleňušky' nás také překvapily svojí schopností pomáhat nejen vnitřně, ale i zevně. Na počátku jsem měl na nožkách začervenalá podrážděná místa od mého okusování, jak mě nohy svědily. Panička si připravila malé množství husté kašičky z Ječmene. Na poprvé se aplikace nepovedla, neboť jsem celou připravenou dávku oblízl a už nebylo, čím natírat. Druhou dávku už si panička pečlivě hlídala a napatlala mi ji na nožky ve vysoké vrstvě. Nevěřila svým očím, když  jsem měl Ječmen stále na místě i po několika hodinách. Neolízal jsem ho, protože mě nesvědila postižená místa. Zelené skvrny mi vydržely skoro tři dny a pod nimi byla kůže zahojená a nebylo poznat, že jsem se tam ještě před několika dny intenzivně hryzal. 

Dalším velkým překvapením byl postoj mého pana veterináře. Když jsem dostal pravidelné očkování, panička mu vyprávěla o zelených potravinách a že mi je začala podávat. Pan doktor byl udivený, ale pochválil paničku, že mi dává Chlorellu. Znal její blahodárné účinky a doporučil nám, ať ji užívám dlouhodobě, že mi může pomoci v boji s alergií. Prý i kdyby se mi alergie příliš nezlepšila, tak určitě nám pomůže odbourávat negativní účinky léku, který uživám. O vlivu mladého Ječmene na organismus čtyřnožců nevěděl, ale připustil, že i ten mi určitě neublíží a ať tedy dále pokračujeme v podávání.Tak měla panička velikou radost, že nám pan doktor posvětil tento postup.

Jenže panička je 'nevěřící Tomáš' a potřebovala mít jistotu, že 'zeleňušky' opravdu pomáhají a že to mé snížené drbání není jen náhoda. Po třech měsících mi přestala asi na deset dní dávat Ječmen, ale Chlorellu jsem dostával dál. Dobře jí tak - začal jsem se více drbat a zase si okusovat nožky. Teď už opět dostávám pravidelně příděl obou Zelených potravin a drbání už je znovu mírnější.
I když se jedná o vysoce čisté přírodní prostředky bez přídavku chemikálií, posílení imunity je dlouhodobá záležitost a musíme být trpěliví. Ale panička je přesvědčená, že tentokrát jsme se vydali tou jedinou správnou cestou. Koneckonců si to už ověřila i v praxi.

Na závěr bych chtěl moc a moc poděkovat paniččině kamarádce. Andrea nám na začátku obrovsky pomohla s výpočtem dávkování, s osobními zkušenostmi a s počátečními obtížemi při čištění organismu, které bylo u paničky silnější, u mne se projevilo jenom velmi málo. Andreo, jsme Ti oba nesmírně vděční a děkujeme za rady, podporu i za nadšení z našich prvních úspěchů.

Loučí se Merlin tentokrát 'zelený' zevnitř i z venku

RSS všech článků Kategorie O mně Komentářů k článku

Komentáře k článku "Zelené potraviny"

1/6 Cargo, Fanča, Andrea a spol.  |  Opera, Windows Vista
Neděle 26. Června 2011, 16:41

Milý Merloušku, děkuju moc za Tvůj krásně napsaný článek a za poděkování, není vůbec zač, moc rádo se stalo.
To já moc děkuju, dojalo mě to opravdu moc:-).
Jsem moc moóóóc šťastná, že jste Ty i Tvoje úžasná panička tak spokojeni se Zeleňuškami a že jim tak věříte, protože ony se Vám odvděčí svojí úžasnou silou a budou i nadále čistit a sytit, protože je to malý zázrak z přírody:-).
Merlinku, jsi frajer, že tak dobře Zeleňušky baštíš a že děláš paničce radost. Jen tak dál, moc držíme palce a ať už je jen lépe.
Tebe i paničku srdečně zdraví Sázavská smečka.

Reaguj ↓

2/6 Merlin  |  Opera, Windows XP
Neděle 26. Června 2011, 18:23

Milá Andreo a celá Sázavská smečko,

děkuji za komentář a sám jsem moc rád, že se panička rozhodla pro Zelenění. Jsem 'mlsná huba' - to mi říkají doma - ale Zeleňušky mi moc chutnají. Jen nevím, proč mi Chlorellku panička tak pečlivě odpočítává, sblajzl bych ji s chutí mnohem víc. Dokonce už ani netoužím po spásání trávy, protože mám doma něco mnohem lepšího :-). Já jsem spokojený a uvidíme, jak moc se ještě zlepším. Byl bych moc rád, kdyby mě to protivné svědění opustilo nadobro. Snad se časem zadaří.
Moc a moc pozdravů vám všem a Zeleňuškám ZDAR!!!
Merlin

Reaguj ↓

3/6 Jana  |  Firefox, Windows XP
Pondělí 27. Února 2012, 18:22

Dobrý den,

už dva roky pročítám články o alergii a léčbě alergie u psů. Mám sama francouzkou buldočku alergičku. Chorelu dávám asi rok. Velké úspěchy nevidím, ale možná by to bez ní bylo ještě horší.

Chci se zeptat, jaké máte v současné době úspěchy se "zeleňuškamy" a zvládáním alergie. Berete stále kortikoidy?

Děkuji

Zdraví
Jana Černá a Bety :)

Reaguj ↓

4/6 Merlin  |  Opera, Windows XP
Úterý 28. Února 2012, 22:32

Dobrý večer,

brzy to bude rok, co Merlin pravidelně užívá chlorellu. Nejdůležitější je, že se jeho stav nehorší. Patrné je mírné zlepšení alergie a hlavně viditelné zlepšení kvality srsti. Už netrpí velkými lupy, nemá je vůbec. Stále sice bere 5 mg kortikoidu, ale pokud ho jeden den nedostane, drbe se jen velmi málo, před chlorellou to bylo mnohem horší. Od lidí, kteří používají 'zeleňušky' již několik let vím, že viditelné zlepšení se objevuje nejdříve po půl roce užívání. Pro nás je ale důležité, že chlorella prokazatelně snižuje rizika spojená s užíváním léků. Takže já 'zeleňušky' pro psa vřele doporučuji, ale je potřeba je podávat dlouhodobě a mít velkou trpěpělivost, rozhodně pejskovi dělají dobře. Pokud budete mít zájem o další výměnu zkušeností, uvádím mail: baron.merlin@seznam.cz.

Přeji Vaší fenečce, aby jí léčba pomohla. Zdraví Hanka s Merlinem

Reaguj ↓

5/6 Eva  |  Chrome, Windows 7
Sobota 4. Dubna 2015, 09:05

Suprezdravé kolostrum
http://www.bio-detox.cz/cz-kategorie_446212-0-colostrum.html

Reaguj ↓

6/6 Merlin  |  Opera, Windows 7
Sobota 4. Dubna 2015, 12:24

Děkuji za tip. Ale jsou nějaké zkušenosti s tímto produktem i u zvířat respektive psů?

Reaguj ↓

Přidat komentářNevím, kolik to je
Erset la tari eimmu, Ina ramanisu melammu, Baru dinau, Allatu Nergal, Sar kissati