Báječný život po dietě

Báječný život po dietě

Pravidelným návštěvníkům mých stránek již dlouho dlužím pointu mého jarního dietního programu. Tak se omlouvám za zpoždění a tímto sděluji čekatelům na verdikt: nemám alergii na potraviny!

Pokud bych měl potravinovou alergii, měl bych se koncem pátého či začátkem šestého týdne diety přestat drbat nebo by se mělo svědění hodně zmírnit. Bohužel, opak byl pravdou. V polovině pátého týdne se mi svědění viditelně zhoršilo a zase jsem se začal drbat o stošest. Bylo víc než jasné, že potraviny nejsou příčinou mé alergie. Třicetšest hodin před předpokládaným koncem diety zasedla smečková rada a rozhodla o ukončení tohoto experimentu.

Dietu jsem měl ukončit v pondělí večer. V neděli v poledne mi byla naservírována palačinka plněná mangoldem a krůtím masíčkem. (Doma totiž obvykle plním funkci rodinné biologické popelnice a dostávám výběrové zbytky, co lidičkám občas zůstávají na talíři.) Bylo to pro mne velké překvapeníčko a moc jsem si pochutnal. Když jsem se odpoledne vrátil z běhání po našem kopci, našel jsem v mističce malou porci granulí. Dvounožci stáli kousek opodál a sledovali moji reakci. Chvíli jsem do mističky koukal, pak jsem si čuchnul, vrhl kukuč na paničku a zase jsem si čuchnul. Byl jsem tak vyveden z míry, že jsem poodstoupil, sedl si a hypnotizoval granule v mističce. Lidičkové se smáli a pak panička zavelela 'volno'. Konečně jsem uvěřil svým smyslům a pustil se do té neočekávané dobrůtky. Zase to byly ty moje nejmilejší lososové.                                                                                               
Už jsem vám říkal, že jsem dost zhubnul a panička uvažovala o tom, že by mi po ukončení diety nasadila zátěžové granule. Ale pan veterinář nesouhlasil, že prý by to byl veliký nápor  na játra. Tak mi panička začala servírovat malé porce jídla 4x denně - stravoval jsem se jako malý štěník. Převod na běžnou stravu trval zase týden. Dostával jsem granulky, masíčko i batáty a byl jsem moc a moc spokojený. Po dobu zhruba sedmi týdnů mi panička vyvařovala jako o hodech, dokud nepřijel můj pan doktor na pravidelné očkování. Pochválil mě, že prý mám pěknou figuru tak akorát silnou. Od té doby  baštím jako dřív, tj. 2x denně.

Merlin už zase všežravec

RSS všech článků Kategorie O mně Komentářů k článku

Komentáře k článku "Báječný život po dietě"

1/2 dieselik  |  MSIE, Windows XP
Úterý 15. Března 2011, 18:50

Ahoj Merline,
konečně se mi podařilo dokopat paničku, aby Ti napsala!!! :o)
Tvoji radu o lněných semínkách jsme radši nezkoušeli, protože mám alergii i na prach, který se usazuje v obilovinách nebo tak nějak nám to bylo vysvětleno. Granule máme pořád stejný, Trainer ( hypoalergenní ), občas ukradnu bráškovi nějaký to ouško a pak se můžu uškrábat, ale panička pohotově přiskočí s mastičkou, kterou mi aplikuje do ouška a je zase za chvilku dobře. V zimě nás zaskočilo svědění a následné vykusování tlapek, další alergie na vlhko, chjooo. Kdy už se to zastaví ? No, musíme bojovat. Úspěšně se mi podařilo odbourat nějaké to kilíčko, ze 47 kg na 44 kg. Není to sice moc, ale už nekulhám, kyčle nebolí a zase lítám jak Jůra :o).
Každopádně to nejhorší máme , Merlinku, před sebou - JARO. Drž se kamaráde !!! S paničkou a bráškou přejeme hoooodně trpělivosti!!!
Měj se krásně a pozdravuj smečku , hafoj

Reaguj ↓

2/2 Merlin  |  Opera, Windows XP
Úterý 15. Března 2011, 22:23

Nazdárek Dieseliku,
to mám velkou radost, že jsi se ozval :-).

Tak ty máš navíc alergii na prach i vlhko? Tak to je nám s paničkou opravdu moc líto. Já zase mám nejsilnější alergii na roztoče. A na podzim jsem měl taky zánět ouška od té alergie. Během několika dní se mi tak moc zhoršilo svědění, že mi pan doktor musel nasadit prášky. Panička je z toho moc smutná, protože je pořád ještě musím brát, i když jen v minimální dávce. Achjooo, je to trápení pro nás pejsky i pro naše lidičky. Ale panička to nevzdává a zase zkoušíme přírodní léčbu. Jenže prý musím být moc a moc trpělivý, protože účinky se mají plně projevit až ke konci třetího měsíce. Tak pak zase poreferuji, zda se mi ulevilo. Na jaro se moc těším, hrozně rád pochrupuji na zahrádce v závětří na sluníčku, ale ty pyly jsou vždycky moc protivný, to mě zase budou co nejvíc koupat v ovesném šamponu, aby ze mne spláchli prach a pyly.
Tak Ti s paničkou přejeme, aby jsi jaro zvládl s co nejmenšími potížemi, budeme ti, Dieseliku, moc držet tlapky.
Ty jsi šikulka, že jsi tak pěkně upravil váhu, však ti to na fotkách moooc sluší.
Posíláme pozdravy tobě, tvýmu bráškovi a také tvé paničce. Měj se moc moc krásně. A zase si někdy písnem, jo? Ahojky!!!

Reaguj ↓

Přidat komentářNevím, kolik to je
Erset la tari eimmu, Ina ramanisu melammu, Baru dinau, Allatu Nergal, Sar kissati